Noční klení!!!

25. července 2009 v 23:05 | Mangrah |  Skřipky a písmenka
Asi zůstanu věrna sama sobě.. Klepou se mi kolena, objevila jsem na svých nohách něco jako modřiny, jen víc rozmělněny a nebolící a můj osobní hypochondr se ozval. Taky poslouchám víc než jindy víc než rozmanitou hudbu a nechávám se odnášet do indiánska. S copánkama slepenýma voskem ze svíčky, co kreslila stíny po kytarách. A hlasivky se napínaly a praskaly a smály se a zpívaly... A rezonovaly spolu s mojí myslí, vracela jsem se do víru hudby a houslí a sladkých tónů kytary. Srdce bušilo stejně jako "velmi rozvedený Haji" do bubnů a nebyl žádný sníh, jen pár kapek z oblohy a kdo ví, zda to byla obyčejná průhledná voda, možná někdo nademnou zabrečel, pro mě? Za mě?
A sedmiletý smích, který trumfnul i smích šílené tety Hanky.
Hanky jsou vůbec zvláštní druh lidí, jednu jsem poznala v Ostravě. Ikdyž stejně jako já je z Jihlavy, je zvláštní a moudrá, připomíná mi mě, svojí zmateností, svým strachem, svým bláznivým duševnem a bláznivým tancem, svojí lítostí ze smíchu ostatních. Jen má hnědé oči...

Na chvilku jsem zešílela. A zešílela bych znovu a znovu a znovu...

Třesu se vůní a tichem a křikem. Mystéria stínů v mé čajové konvičce mě láká k mým morkům z kostí...
A zpívám si, houpám se, lekám se z chrastění klíčů na chodbě. A chytám mouchy do malých klecí mých dlaní.
A když uletí, cítím vítěžství.
Svíčka zhasla a já plácám. Se. V něčem. V ničem. Ve všem. A slovama si tvořím svůj vlastní svět, kam utíkám, když nespím.

V pět hodin ráno vychází slunce, chvilku vypadá, že se utopí v Jihlavě, v mlze a ve mně a pak se vzchopí a já musím jít dál se sluncem v zádech do práce. Už týden mlčím. A mlčím ikdyž mluvím. Ač to zní smyslně nesmyslně. Přemýšlím, proč čekám celý den až se stane nocí. Přemýšlím, proč čekám, až se noc stane dnem. Přemýšlím, proč na všechno čekám, proč to neprožívám. Proč se bojím.

...A uvědomila jsem si, jak jsme všichni hrozně stejní, jak prožíváme všechno to obvyklé, všechno to, proč vlastně žijeme tak zmateně jak žijeme. A že to nechceme změnit, sílu máme, jen prostě nechceme, není to strach, nevím co to je, zarputilá snaha udržet si všechny ty iluze, co jsme si pracně prožili. Všechno to svinstvo, kterým jsme si zaplácali prázdná místa v sobě. Hlavně nikdy nezačít znovu, mohlo by to bolet, pozor na to. Hlavně neříkat nic moc jednoznačně, abysme měli nad čím celý den přemýšlet, kvůli čemu se tvářit smutně a dívat se do zrcadla na svoje slzy. Sadomasochizmus, skupinová úchylka...

Sakra, kvůli vlastnímu pocitu uspokojení podporovat sračky ostatních? Proč? Kvůli vlastním sračkám, aby se nemusel prošťouchávat septik, aby se mohl utěšeně naplňovat dál, bezedný septik našeho života? Sakra sakra sakra už! Dělat s tím něco! Pustit si Nirvanu a aspoň to všechno vykřičet! Vyvykřičníkovat! Nemluvit a soustředit myšlenky, vrátit si svobodu slova, svobodu života, svobodu nesmyslnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Illavnal Illavnal | 26. července 2009 v 9:29 | Reagovat

No sakra, jak já ti rozumím!
A vyvykřičníkovat každopádně. Jedině. A pořádně. Křídou na chodník, až z něj bude jeden velký vykřičník!
Soustřeď myšlenky.. a až budem spolu, tak je nejdřív odstředíme a potom znovu soustředíme do jednoho malého vesmíru. A tam budeš moct mlčet a smát se bez pocitu, že mlčíš i když mluvíš. A bude jedno, jestli bude noc nebo den.
A nechme sadomasochizmu.. Je to fakt hloupý, hloupý.. Hloupý a všude okolo je toho příliš.
Mňach.

2 Mangrah Mangrah | 26. července 2009 v 9:35 | Reagovat

Krík! děkuju... a děkuju a děkuju:)

3 bum-bác bum-bác | Web | 26. července 2009 v 16:55 | Reagovat

Ááá, dítě, chce se mi z tebe taky sakrovat a vykřičníkovat a kousat si do vlastního masa.. ale to je jenom tim, že máš pravdu.

!!!

4 phoenix phoenix | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 12:08 | Reagovat

někdy je mi taky do klení, jo, asi ti rozumím, dvojče moje...
těším se, až to všecko bude vyčištěný, a teď je asi čas dát se do tý práce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama