Podzimní písmenková polévka

16. září 2007 v 21:44 | Mangrah |  Skřipky a písmenka
Konečně se mi vrátila. Moje podzimní polévková nálada. Abych tak řekla, dneska mám písmenkovou. Imaginární lžičkou své mysli nabírám ta klouzavá písmenka jedno po druhém. S jako slunce, L jako láska, P jako pravda, K jako kvítek, Z jako změna. Ale pro dnešek bych si vybrala O..Odpuštění. Konečně jsem si odpustila. Bylo na čase..

Možná mi v tom pomohla medová svíčka a ta troška Pu Erhu sesypaného drahou Dianou na ubrousek od Šňupáčka. A možná to byl ten konec masalového šílenství. Rytmy bubnu mi rozvířily krev, když jsem se šplnala do kopce jen pro ten pocit z doteků kůry na mých tápajících rukách. Kamarádi se oddávali africkým rytmům bonga a ani netušili, že jsem kousek od nich nikým z nich nespatřena sváděla boj se svým chladnoucím a zapomínajícím srdcem. Ale povedlo se, vyrazila jsem rezavějící dveře od mého dětství, na podzim, kdy má všechno usínat, se mi vrátila ta holčička s dlouhýma vílíma vlasama a ďolíčkama v tvářích. Srdce je zachráněno, znovu můžeme dobývat hrady dospělých a čeřit poklidnou vodu v bobřích hrázích dospěláckých názorů a pravd..Miluju světlo svých dní. Miluju zlatavé umírající listy. Miluju život...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nutriční hodnota Nutriční hodnota | Web | 23. září 2007 v 11:54 | Reagovat

Páni, kam ty na ty myšlenky chodíš? Obdivuju to, jak píšeš, jak vyjadřuješ své myšlenky a pocity. Já mám někdy děsnou potřebu psát. Potřebuju světu ukázat, jakou mám náladu, že se v mém nitru cosi děje, ale... často mi to přijde obzvlášť těžké.

2 Mangrah Mangrah | 23. září 2007 v 12:57 | Reagovat

Ehm, je jednoduší sepsat svoje touhy a myšlenky, než se s nima svěřovat někomu, koho znám:) a...děkuju:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama